Достапни линкови

Азија: Птичјиот грип се заканува да прерасне во епидемија


Птичјиот грип од кој животот го загубија 22 лица во Азија се заканува да прерасне во епидемија и значително ги оштети индустриите на 10 азиски држави, оцени директорот на ФАО светската програма за храна на Обединетите Нации. Земјите во регионот решија да уништат околу 80 милиони кокошки за да го спречат ширењето на птичјиот грип.
XS
SM
MD
LG