Достапни линкови

Багдад: Посета на Колин Пауел


Во Багдад во четврта посета на Ирак по уривањето на режимот на Садам Хусеин пристигна американскиот државен секретар Колин Пауел кој позитивно се изрази за работата на ирачаните во изградбата на мирот во нивната земја. Рамсфелд се информираше за напорите да се привлечат што повеќе ирачани во полицијата и цивилните безбедносни сили.
XS
SM
MD
LG