Достапни линкови

Лондон: Американски и британски специјалци откриле каде се крие Осама Бин Ладен


Американските и британските специјалци успеале да ја откријат локацијата каде што се крие најбараниот светски терорист Осама бин Ладен, пишува весникот Сандеј Експрес. Весникот наведува дека лидерот на Ал-Каеда се крие во планинската област во југоисточен Пакистан.
XS
SM
MD
LG