Достапни линкови

Приштина: Повреден министерот за екологија и просторно планирање на Косово


Министерот за екологија и просторно планирање во владата на Косово Етем Чеку и четворица негови соработници се повредени во синоќешната експлозија на нивниот автомобил во Приштина. Полицијата сеуште не ја соопштила причината за експлозијата. Сите повредени се пренесени во болница и се надвор од животна опасност. Министерот Чеку е член на Демократската Алијанса на Косово на Рамуш Харадинај.
XS
SM
MD
LG