Достапни линкови

Багдад: Бремер оценува дека најмалку една година во Ирак не се можни избори


Американскиот администратор во Ирак Пол Бремер оцени дека во таа земја најмалку една година нема да бидат можни избори. Во интревју за телевизијата Ал Арабија, Бремер изјави дека се потребни 12 до 15 месеци за надминување на техничките проблеми околу изборите, како на пример, изборните закони и регистрацијата на гласачите.
XS
SM
MD
LG