Достапни линкови

Токио: Четири дневна посета на Анан на Јапонија


Генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан пристигна во 4-дневна посета на Јапонија, при што една од главните теми на разговорите со премиерот Коизуми и министерот за надворешни работи Кавагучи, ќе биде ситуацијата во Ирак. Јапонските безбедносни структури го подигнаа степенот на готовност и ги засилија контролите околу клучните објекти, поради можни терористички напади, јавија јапонските медиуми.
XS
SM
MD
LG