Достапни линкови

Атина: НАТО ќе и помогне на Грција за ОИ во Атина


Генералниот секретар на НАТО Јап де Хоп Схефер во Атина изјави дека алијансата ке и помогне на Грција за да се справи со огромните безбедносни мерки што се преземаат за престојните Олимписки игри. Според грчки извори, НАТО ќе обезбеди Авакси и ќе изработи планови за заштита од потенционални терористички напади или природни катасрофи за време на Олимпијадата во Август годинава.
XS
SM
MD
LG