Достапни линкови

Љипљан: Пронајдени две неидентификувани тела


Силите на Кфор и Унмик синоќа во Липљан на Косово пронајдоа пронајдоа две неидентификувани тела. Претходно од овој крај во два наврата се слушнало пукање, а истрелите биле насочени кон српска куќа во село Старо Градско. Кфор и Унмик ги блокирале патиштата во Липљан и кон село Старо Градско.
XS
SM
MD
LG