Достапни линкови

Техеран: Иранските власти започнаа истрага за вчерашната експлозија


Иранските власти започнаа истрага за вчерашната експлозија на товарниот воз со нафта и сулфур, при што загинаа 300 луѓе. Поголемиот дел од загинатите се пожарникари, кои се обидувале да го изгаснат пожарот, кога дошло до силни експлозии. Денеска во Иран е ден на жалост за настраданите во несреќата.
XS
SM
MD
LG