Достапни линкови

Скопје: Продолжува посетата на претседателот на Словачка Шустер


Претседателот на Словачка Рудолф Шустер, кој е во посета на Македонија, денеска има разговори со македонскиот државен врв, главно за билатералната соработка меѓу двете земји. Во рамките на посетата, ќе биде потпишана спогодба за соработка меѓу Стопанската комора на Македонија и Словачката трговско-индустриска комора.
XS
SM
MD
LG