Достапни линкови

Техеран: Повеќе од 200 загинати во експлозија на воз што пренесувал сулфур и бензин


На североистокот на Иран денеска, како што јавуваат агенциите, повеќе од двесте лица загинале, а околу триста и пеесет биле повредени во разорната експлозија во еден воз кој пренесувал сулфур и бензин. Според локалните власти, во големата експлозија биле уништени пет села низ кој во тој момент минувал возот.
XS
SM
MD
LG