Достапни линкови

Швајцарија: Швајцарски експерт смета дека големи суши ќе станат редовна појава во Европа


Швјацарскиот експерт Мартин Бенистон смета дека жешкиот бран што минатото лето ја погоди Европа и за кој се смета дека предизвикал смрт на десет илјади луѓе, бил само доказ на работите што ќе и се случуваат на Планетата во иднина. Бенистон предвидува дека температурите од над триесет Целзиусови степени, проследени со големи суши, во наредниот период ќе станат редовна појава во јужните и источните делови на Европа.
XS
SM
MD
LG