Достапни линкови

Вашингтон: САД во моментов нема да испратат трупи на Хаити


Соединетите Држави во овој момент немаат намера да испратат свои сили на Хаити, изјави американскиот државен секретар Колин Пауел. Властите на Хаити вчера побараа меѓународни воени сили со цел повторно да воспостават ред во земјата во која се шири оружениот бунт против претседателот Жан Бертран Аристид. Според Пауел, ваквите сили можат да бидат испратени само доколку претходно двете спротивстени страни постигна договор.
XS
SM
MD
LG