Достапни линкови

Тирана: Албанија го поддржува дијалогот Белград - Приштина


Претседателот на Албанија Алфред Мојсиу изјави дека неговата земја го поддржува дијалогот меѓу Приштина и Белград, како и напорите на Косово да ги достигне стандардите што ги зацрта меѓународната заедница. Мојсиу ова го рече пред денешниот состанок во Тирана со шефот на УНМИК Хари Холкери.
XS
SM
MD
LG