Достапни линкови

Скопје: Посета на претседателот на Словачка Шустер


Претседателот на Словачка Рудолф Шустер, по покана од македонскиот претседател Борис Трајковски, денеска ќе допатува во дводневна официјална посета на Македонија. Предвидено е претседателот Шустер да се состане и со премиерот Бранко Црвенковски. Во рамките на оваа посета е најавено потипишување спогодба за соработка меѓу стопанските комори на Македонија и на Словачка.
XS
SM
MD
LG