Достапни линкови

Москва: Најголеми воени маневри во Русија по распадот на СССР


Рускиот претседател Владимир Путин исплови денеска на нукеларна подморница на Баренцовото море за да присуствува, според руските медиуми, на најголемите воени маневри од распаѓањето на Советскиот Сојуз. Маневрите кои ги следи телевизијата, се одржуваат еден месец пред претседателските избори.
XS
SM
MD
LG