Достапни линкови

Хаити: Три лица загинаа во напад на полициска станица


Три лица загинаа во нападот на бунтовниците врз полициска станица на Хаити. Од почетокот на месецов во политичките насилства загинаа 50 лица, а претседателот Жан Бертранд Аристид се соочува со растечкиот притисок од опозицијата и бунтовничките групи да поднесе оставка.
XS
SM
MD
LG