Достапни линкови

Пакистан: Вооружено лице отворило оган врз неколку женски училишта


Вооружено лице отворило оган врз неколку женски училишта во северен Пакистан изразувајки незадоволство од зголемената помош на странски организации. Тврдокорните муслимански клерици се протривставуваат на образованието на жените и се за забрана на работата на странските добротворни организации.
XS
SM
MD
LG