Достапни линкови

Газа: Блокада на граничниот премин од Газа за Израел


Околу 1500 палестинци го блокираа граничниот премин од Газа за Израел поради зголемувањето на безбедносните мерки. Протестот во Ерез доаѓа откако вчера еден палестинец умре од срцев удар чекајки во долгиот ред за да влезе на работа во Израел.
XS
SM
MD
LG