Достапни линкови

Приштина: УНМИК го уапси Селим Красниќи, осомничен за воени злосторства


Полицијата на УНМИК изутрината уапсила неколку лица во регионот на Призрен и Приштина. Асошиетед прес јави дека меѓу уапсените е и Селим Красниќи, осомничен за воени злосторства за време на кососвската криза, кој беше еден од командантите на косовскиот заштитен корпус.
XS
SM
MD
LG