Достапни линкови

Кабул: Уапсени 40 лица, вкулучувајчи двајца талибански лидери


Американските сили во Авганистан уапсиле 40 лица, вклучувајки и двајца талибански лидери. Во акцијата на американските специјалци во јужната провинција Хелманд, чија цел била потрага по талибанците и приврзаниците на Ал Каида, биле пронајдени и големи количества гранати, мини и муниција.
XS
SM
MD
LG