Достапни линкови

Белград: Србија се поблиску до нова влада


Србија е се поблиску до нова влада откако Српското движење за обнова реши да влезе во малцинската влада која би ја предводеле Демократската партија на Србија и Ге 17 плус, а би ја подржале и социјалистите на Слободан Милошевиќ. Како што јавуваат агенциите, мандатар на новата влада би требало да биде лидерот на Демократската партија на Србија Воислав Коштуница.
XS
SM
MD
LG