Достапни линкови

Приштина: Разговори Холкери - Човиќ


Претседателот на српскиот координативен центар за Косово Небојша Човиќ денеска во Приштина разговара со шефот на УНМИК Хари Холкери за продолжување на дијалогот меѓу белградските и приштинските власти. Според прелиминарниот договор, иако датумот сеуште не е утврден, најнапред треба да се состанат работните групи за енергетика и за исчезнати лица.
XS
SM
MD
LG