Достапни линкови

Исламабад: Обновени преговорите меѓу Индија и Пакистан


Индија и Пакистан денеска во Исламабад, по две ипол години, ги обновија преговорите за меѓусебните недоразбирања, пред се, за спорниот Кашмир. Разговорите започнаа и двете страни го разгледуваат дневниот ред за глобалниот дијалог, договорен во јануари меѓу шефовите на државите на двете земји, изјави портпаролот на пакистанското министерство за надворешни работи Масуд Кан.
XS
SM
MD
LG