Достапни линкови

Тајланд: 13 годишно момче почина од птичји грип


Едно тринаесетгодишно момче од Тајланд вчера почина од птичјиот грип. Момчето било хоспитализирано со симптоми на пневмонија откако било во контакт со птици заразени од болеста. Со тоа бројот на жртвите од причјиот грип изнесува дваесет лица.
XS
SM
MD
LG