Достапни линкови

Кувајт: Продолжува состанокот на шефовите на дипломатиите на Ирак и шесте соседни земји


Денеска во Кувајт продолжува состанокот на министрите за надворешни работи на Ирак и 6-те соседни земји. Тема на конференцијата се можностите за заедничка соработка за воспоставување безбедност и стабилност во земјата. Во таа насока денеска се разговара за безбедноста на границите . Ирачките представници побарале од своите соседи да спречат упади на странски герилци во Ирак.
XS
SM
MD
LG