Достапни линкови

Вашингтон: Џон Кери две нови победи во трката за претседателски кандидат на Демократите


Сенаторот од Масачусетс Џон Кери освои две нови победи во трката на демократската партија за учество на изборите за претседател на Соединетите Држави. Кери ги победи своите сопартијци во Невада и дистриктот Колумбија.
XS
SM
MD
LG