Достапни линкови

Пакистан: Регистрирани неколку помали земјотреси


Нови помали земјотреси, таканаречени афтершокови го потресуваат северниот дел на Пакистан, откако вчера во два силни земјотреса најмалку двесетедно лице загина, а 30 се повредени .Земјотресите со интезитет од 5,7 и 5,5 степени според Рихтеровата скала се почуствувале и во главниот град Исламабад.
XS
SM
MD
LG