Достапни линкови

Манила: Падна светскиот рекорд во бакнување


Филипинските власти соопштија дека денеска во Манила паднал светскиот рекорд во бакнување. Имено, по повод Денот на вљубените, десетина секунди се бакнуваа пет илјади сто дваесет и две двојки наредени во линија од два километра. Претходниот рекорд беше постигнат во чилеанскиот град Сантиаго кога на ваквиот маратон учествуваа четири илјади четиристотини четириесет и пет двојки.
XS
SM
MD
LG