Достапни линкови

Вашингтон: САД ги потврди тврдењата дека Иран продолжува со нуклеарните активности


Официјален Вашингтон ги повтори тврдењата дека Иран ги продолжува своите нуклеарни активности. Мислиме дека Иран не донесол стратегиска одлука да се откаже од обидите да развие нукеларен воен капацитет, изјави портпаролот на Стејт Департментот Ричард Баучер, додавајќи дека Техеран само делумно соработува со Меѓународната агенција за атомска енергија.
XS
SM
MD
LG