Достапни линкови

Сиетл: Мајкрософт соопшто дека е пробиен базичниот код за Виндоуз преку Интернет


Корпорацијата Микрософт соопшти дека делови од нејзиниот изворен код или базичната програма за оперативниот ситем Виндоус, бил пробиен преку Интернет. Со тоа им било овозможено на хакерите да ги нападнат програмите на Микрософт со кои работат стотици милиони корисници во светот. Во истрагата за овој атак врз Микрософт е вклучен и Еф Би Ај.
XS
SM
MD
LG