Достапни линкови

Вашингтон: Притворен американски војник


Еден американски војник во Соединетите Држави е притворен поради сомневања дека се обидел да контактира и доставува информации до терористичката мрежа Ал Каида. Војникот, со неговата единица од базата Форт Луис, во текот на годинава требало да биде распореден во Ирак.
XS
SM
MD
LG