Достапни линкови

Вашингтон: Пауел оцени дека Арафат не прави ништо за спречување на анти-израелските напади


Американскиот државен секретар Колин Пауел оцени дека палестинскиот лидер Јасер Арафат не прави ништо за спречување на анти-израелските напади. Во обраќањето пред комисијата за надворешни работи на американскиот Сенат, Пауел изјави дека Арафат мора да го искористи својот авторитет за прекинување на насилствата, што е клучно за решавање на блиско-источната криза.
XS
SM
MD
LG