Достапни линкови

Багдад: Загинаа двајца американски војници


Двајца американски војници загинаа кога нивното возило синоќа наиде на мина поставена на патот во близина на Багдад. Експлозијата се случила до локацијата во која се сместени јапонските војници кои неодамна ја започнаа мисијата во Ирак.
XS
SM
MD
LG