Достапни линкови

Тирана: Албанската опозиција обединета во обид за рушење на Нано


Албанските опозиоциони партии синоќа се обединија во обидот да ја принудат владата на Фатос Нано да поднесе оставка. На чело на опозицијата застана лидерот на Демократската партија Сали Бериша кој најави дека ќе организира улични протести и оти ќе покрене иницијатива во парламентот за смена на Премиерот Нано.
XS
SM
MD
LG