Достапни линкови

Кипар: Лидерите на кипарските Грци и Турци се очекува да ги продолжат преговорите


Лидерите на кипарските грци и и на кипарските турци Тасос Пападопулос и Рауф Денкташ се очекува денеска да ги продолжат преговорите за обединувањето на Кипар пред влегувањето на таа земја во Европската Унија. Во преговорите кои започнаа пред два дена, како што јавуваат агенциите, засега не бил постигнат напредок. Во случај двете страни да не се договорат, во Европската Унија ќе влезе само грчкиот дел на Кипар.
XS
SM
MD
LG