Достапни линкови

Вашингтон: Изјава на Колин Пауел


Американскиот државен секретар Колин Пауел изјави дека бил изнанаден од тоа што инспекторските тимови на Обединетите Нации и на Соединетите Држави не откриле никакви стоваришта на скриено оружје во Ирак. Сепак, Пауел уште еднаш ги отфрли обвинувањата дека администрацијата на Буш го изамил светот за ирачкото оружје за масовно уништување. Според Пауел, администрацијата верувала дека се точни доказите што ги презентирала тогаш.
XS
SM
MD
LG