Достапни линкови

Блиски Исток: Палестинските милитантни групи се заканија со големи акции против Израелците


Палестинските милитантни групи Хамас и Али акса бригадите се заканија со големи акции против изарелците како одговор на вчерашниот, како што оценуваат агенциите, најкрвав ден во појасот Газа во изминативе петнаесет месеци. Според последните информации, израелските сили вчера убиле петнаесет, а раниле пеесетина палестинци.
XS
SM
MD
LG