Достапни линкови

Москва: Дводневна посета на Јошка Фишер


Германскиот министер за надворешни работи Јошка Фишер денеска ја започнува дводневната посета на Русија. Тој најпрвин ке присуствува на 200 годишнината од смрта на германскиот филозоф Емануел Кант во Калининград, а потоа во Москва за билатералните односи ке разговара со шефот на руската дипломатија Игор Иванов.
XS
SM
MD
LG