Достапни линкови

Вашингтон: Победи на Џон Кери во Тенеси и Вирџинија


Претседателскиот кандидат на Демократската Партија сенаторот од Масачусетс Џон Кери со победите во Тенеси и Вирџинија ја зацврсти својата позиција како водечки кандидат кој би му се спротивставил на актуелниот претседател на Соединетите Држави Џорџ Буш на ноемвриските избори. На второ место беше Сенаторот Џон Едвардс, а трето пласираниот, пензионираниот генерал Весли Кларк ја најави можноста дека за откажување од натамошната номинација.
XS
SM
MD
LG