Достапни линкови

Белград: До почетокот на идната недела ќе се знае дали ќе се формира нова влада во Србија


До крајот на оваа или почетокот на идната недела ќе биде познато дали во Србија е можно формирање на нова влада или повторно ќе се оди на избори. Ова денеска во Белград го изјави претседателот на српското собрание Драган Маршичанин по консултациите со представниците на парламентарните партии. Според неговите зборови она што е заеднички именител на преговорите е формирање малцинска влада.
XS
SM
MD
LG