Достапни линкови

Шарија: 44 загинати во авионска несреќа


44 лица загинаа, а две се во тешка здравствена состојба по уривањето на ирански авион во Обединетите Арапски Емирати, се наведува во најновиот полициски извештај во Шарија. Властите додаваат дека во авионот имало 39 патници и 6 членови на екипажот. Од нив 12 се Иранци, а останатите се од различна националност. Првичните извештаи јавуваа за 60 патници во авионот на компанијата Киш Ервејз.
XS
SM
MD
LG