Достапни линкови

Багдад: Најмалку 50 загинати во експлозија на автомобил бомба во Искандарија


Најмалку 50 лица загинале, а десетици се ранети во експлозија на автомобил-бомба пред една полициската станица во ирачкиот град Искандарија, јужно од Багдад. Според болнички извори, на кои се повикуваат агенциите бројот на жртвите би можел да биде поголем. Според првичните информации повеќето од настраданите се цивили што се собрале околу полициската станица за да пополнат формулари за вработување во полицијата.
XS
SM
MD
LG