Достапни линкови

Вашингтон: Џон Кери ја зацврсти позицијата за претседателски кандидат на Демократската партија


Џон Кери ја зацрвсти својата позиција за кандидат на американската Демократска партија за предизвикувач на претседателот Џорџ Буш за претседателските избори во ноември. Кери вчера победи во Мејн. Тоа е десетта негова победа од дванаесете досегашни вакви избори во рамките на Демократската партија.
XS
SM
MD
LG