Достапни линкови

Москва: Ден на жалост


Во Москва денеска е ден на жалост за жртвите на експлозијата во Московското метро. Во експлозијата што се случи во петокот загинаа триесет и девет луѓе, а стотина беа повредени. Полицијата, како што јавуваат агенциите, се уште истражува дали станува збор за самоубиствен напад или за несреќен случај. Досега ниту една организација не ја презеде одговорноста.
XS
SM
MD
LG