Достапни линкови

Вашингтон: Интервју на Џорџ Буш


Американскиот претседател Џорџ Буш во интервјуто за телевизијата Ен Би Си изјави дека одликата да се нападне Ирак била базирана врз најдобрите разузнавачки информации во тоа време. Буш, потврдувајќи дека во Ирак не е откриено оружје за масовно уништување, додаде оти Садам Хусеин сепак имал капацитети да развие такво оружје.
XS
SM
MD
LG