Достапни линкови

Лондон: Бликс предупредувал дека САД и Британија не се доволно „критични“ кон разузнавачите


Лондон и Вашингтон беа предупредени дека не се доволно „критични" кон своите разузнавачи за Ирак и неговото оружје за масовно уништување, затоа што беа убедени дека Садам Хусеин располага со такво оружје, изјави Ханс Бликс, поранешен шеф на инспекторкиот тим на Обединетите нации во Ирак. Бликс вели дека барањето на оружјето сега веќе наликува на „лов на вештерки, а такви нема".
XS
SM
MD
LG