Достапни линкови

Москва: Руската полиција почна потрага по претседателскиот кандидат Иван Рибкин


Руската полиција денеска започна потрага по кандидатот за претседател на Русија Иван Рибкин, бидејќи неговата сопруга пријави дека исчезнал во четвртокот, изјави началникот на управата за информирање и комуникација при Градската управа за внатрешни работи во Москва Кирил Мазурин.
XS
SM
MD
LG