Достапни линкови

Атина: Грците гласаат за Јоргос Папандреу за претседател на ПАСОК


Во спорна процедура без преседан и законска основа, Грците денеска гласаат за Јоргос Папандреу, единствениот кандидат за претседател на владеачката социјалистичка партија ПАСОК. Гласањето се одржува на 2.500 места во партиските простории, канцеларии, интернет кафеа, приватни продавници и кафулиња во Грција, како и на 500 места во странство.
XS
SM
MD
LG