Достапни линкови

Москва: Јавна критика за руските разузнавачки служби


Руските разузнавачки служби денеска се јавно критикувани за несупех додека граѓаните на Москва ставаат цвеќе на платформата на метрото во кое во вчерашната експлозија загинаа најмалку 39 лица, а стотина се повредени. Се верува дека станува збор за бомбаш самоубиец, а претседателот Владимир Путин се посомнева во чеченски бунтовници , но не ја исклучи ни можноста зад експлозијата да стојат политички мотиви поврзани со претседателските избори во Март годинава.
XS
SM
MD
LG